- HISTORIE -

V Hynčicích pod Sušinou v areálu Ski areál Kraličák se od roku 2016 na přelomu ledna a února koná celodenní sportovní akce Skialp and ski race Kraličák. Závod založila parta nadšenců takzvaně "na koleně". V roce 2018 se podařilo založit Sportovní klub Outdoor Jeseníky, z.s. a závody tak nabraly nový směr.

Hlavní část programu je noční skialpový závod, který byl nově v roce 2020 rozdělen na hobby závod a Český pohár ve skialpinismu. Video z toho ročníku je ke shlédnutí ZDE.

Po roční covidové odmlce jsme se zase potkali v roce 2022, ale tentokrát už ve Stříbrnicích na 6. ročníku Rock Point Skialp nad Ski race Kraličák pod záštitou Rock Point. Video z toho ročníku je ke shlédnutí ZDE.

Poslední ročník 2023 byl zatím nejdivočejší. Liják, vichřice a celodenní výpadek elektřiny. Člověk by řekl, že za takových podmínek se závody uspořádat nedají, ale opak je pravdou a punkový 7. ročník se podařilo přes všechna úskalí uspořádat. Součástí byl i Hudy Český pohár ve skialpinismu.

Kromě závodů zajišťujeme doprovodný program a to testování sjezdových lyží značky Lusti a ELAN, skialpového vybavení značky Dynafit, závody ve slalomu pro malé a velké závodníky, lezení na ledové stěně, práce s lavinovými vyhledávači, a také stánky se sportovním outdoorovým vybavením, stánky s občerstvením a další.